Ventilatör cihazları, hastanın hava yollarına kontrol edilebilir şekilde gaz akışını göndererek solunum yaptıran (soluk üreten) makinelerdir. Bu cihazlar önceden yapılan ayarlara göre genellikle pozitif basınçlı gaz akımları oluşturarak akciğerlerin aralıklı olarak şişirilmesini sağlar, böylece bozulmuş olan gaz değişiminin düzeltilmesine çalışılır. Ventilatör cihazları tarafından oluşturulan pozitif basınç ile solunum sisteminin işlevlerinin dışarıdan desteklenmesi ve solunum yetersizlikleri nedeni ile oluşabilecek ölüm riskinin ortadan kaldırılması mümkün olabilir.

Ventilatörler negatif veya pozitif basınlarla yapay soluklar üretebilirler, ancak günümüzde özellikle yoğun bakımlarda karşımıza çıkan solunum yetersizliklerinin tedavisinde pozitif basınçlı yapay solunum kullanılmaktadır.

BREAS VİVO 55 EV TİPİ HOME VENTİLATÖR
Vivo 55, öğrenmesi kolay, kullanması kolay, anlatması kolaydır. Tam renkli ekran ve ayrı tuşlar tüm fonksiyonlara kolay erişim sağlamaktadır. Menü yapısı basit ve kullanışlıdır. i-butonu bir tıkla fonksiyon ve alarm açıklamalarını vermektedir. Aksesuarlar Vivo 55 ventilatörlerin kullanım kolaylığı, performans, sağlamlık ve maliyet uygunluğu bakımlarından hem hasta hemde klinik çalışanları ve evde bakım hizmeti verenlere büyük artılar getirmektedir.
4 saatlik dahili batarya,
Eklenebilen 8 saatlik harici batarya,
Geniş Ekran,
Bilgi Yardım Metni
BREAS VİVO 65 EV TİPİ HOME VENTİLATÖR ÇİFT DEVRE
Yeni Vivo 65 hastanede veya evde son derece güvenli ve güvenilir ventilasyon gerektiren pediatrik ve yetişkin hastalara yönelik bir yaşam destek ünitesidir. Vivo 65 kliniksel mükemmellik, çok yönlülük ve düşük sahip olma maliyeti sunar.
CO2 Karbondioksit ölçümü
4 farklı hasta devresi seçeneği
Dual hasta devresi
4 saatlik dahili batarya,
Eklenebilen 8 saatlik harici batarya,
Geniş Ekran,
Bilgi Yardım Metni

COVİDİEN 560 EV TİPİ HOME VENTİLATÖR CİHAZI ÇİFT DEVRE
Puritan Bennett 560 ev tipi mekanik ventilatör cihazı hastanelerin yoğun bakım, göğüs hastalıkları, nöroloji ve acil gibi bölümlerinde yatan ve tedavilerine evde devam edecek hastalarda kullanılır.
Puritan Bennett 560 yetişkin ve pediatrik hastalarda kullanılabilir. KOAH ve nöromusküler hastalıkları da içeren birçok akut ve kronik solunum yolu patalojisinin tedavisi için basınç ve hacim modlarını birleştiren taşınabilir bir ventilatördür. Non-invaziv (maske ile) veya invaziv (trakeostomi yada endotrakeal ile)ventilasyon özelliklerine sahip olduğu için hastanın durumu değişse bile aynı cihaz ile tedaviye devam edilir.

COVİDİEN 520 EV TİPİ HOME VENTİLATÖR CİHAZI TEK DEVRE